Lista aktualności Lista aktualności

Festyn rekreacyjno-sportowy "Czas na sport"

Dnia 27 czerwca 2015 roku na terenie CRS w Zielonej Górze odbył się festyn rekreacyjno-sportowy „Czas na sport” organizowany przez MOSiR w Zielonej Górze we współpracy i pod patronatem Nadleśnictwa Przytok i Nadleśnictwa Zielona Góra.

          Uczestnicy imprezy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o lesie na stoisku edukacyjno- promocyjnym  przygotowanym przez leśników. Można było między innymi posłuchać odgłosów leśnych zwierząt, poznać gatunki drzew i drewna, tropy zwierząt i ptaki leśne, a przede wszystkim porozmawiać o lesie z fachowcami i zadawać pytania. Na scenie można było posłuchać koncertu sygnalistów oraz wystąpienia Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Przytok, który opowiadał o lasach w okolicy Zielonej Góry, podkreślał ich walory i konieczność troski o nie i zapraszał do spędzania czasu na łonie natury.

           Największą atrakcją dla najmłodszych uczestników pikniku był pokaz leśnego sprzętu gaśniczego. Każdy, chociaż przez chwilę chciał być „leśnikiem- strażakiem". Punktem kulminacyjnym był konkurs „Leśne koło fortuny" w którym pięć drużyn wygrało atrakcyjne nagrody. Na koniec leśnicy wręczali nagrody sportowcom.