Lista aktualności Lista aktualności

Miejski Konkurs Plastyczny FANTAS(Y)tyczny las i jego mieszkańcy

Dnia 21.02. o godzinie 18:00 w „Sali Dębowej” Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki im C. Norwida w Zielonej Górze odbył się finał konkursu plastycznego pt.: „FANTAS(Y)tyczny las i jego mieszkańcy”.

       Konkurs organizowany był przez Zielonogórski Ośrodek Kultury, przy udziale Nadleśnictwa Przytok i Nadleśnictwa Zielona Góra.

       Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że w przewidzianych 4 kategoriach wiekowych (A- przedszkola, B- klasy 1-3, C- klasy 4-6, D-gimnazjaliści) napłynęło 512 prac z 32 placówek. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybrano 120, które zaprezentowano na wystawie w holu Biblioteki.

       Na finałowej uroczystości, która odbyła się w „Sali Dębowej", zjawiło się blisko 200 osób. Oprócz zaproszonych uczestników konkursu, na ogłoszeniu wyników znaleźli się także ich rodzice, dziadkowie, rodzeństwo oraz nauczyciele.

       Nadleśnictwo Przytok reprezentował Pan Nadleśniczy Maciej Taborski, który wraz z przedstawicielami Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, wręczał wyróżnienia oraz nagrody dla najlepszych prac w poszczególnych kategoriach wiekowych. Oprócz nagród rzeczowych przewidziano, dla wyróżnionych i nagrodzonych prac, upominki w postaci bonów podarunkowych.