Lista aktualności Lista aktualności

Festyn ekologiczny

Dnia 10.06.2016 roku na terenie siedziby Radia Zachód S. A. w Zielonej Górze odbył się Festyn ekologiczny z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska Naturalnego.

        Organizatorami wydarzenia byli Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze oraz Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Zielonej Górze „Radio Zachód".

       Nadleśnictwo Przytok wraz z Nadleśnictwami Zielona Góra i Bytnica oraz Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Zielonej Górze brało udział w przedsięwzięciu, prezentując swoje stanowisko. Wśród wystawców znaleźli się również Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze, Park Narodowy Ujście Warty, Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska w Zielonej Górze, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zielonej Górze, Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze, Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze z siedzibą w Ochli oraz wielu innych.

         Nadleśnictwa przygotowały wiele atrakcji, m. im. ścieżkę zmysłów, dzięki której można było choć przez chwilę poczuć się jak w lesie, grę „Leśne koło fortuny" czy quizy o tematyce przyrodniczej. Uczestnicy festynu mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu rozpoznawania tropów zwierząt, gatunków drzew oraz odgłosów ptaków.

        W festynie wzięli udział w przeważającej części uczniowie szkół podstawowych z Zielonej Góry oraz podopieczni miejskich przedszkoli.