Lista aktualności Lista aktualności

Konkurs w SP nr 13

W Szkole Podstawowej nr 13 w Zielonej Górze tuż przed feriami dla uczniów najmłodszych klas został ogłoszony konkurs przyrodniczy pt. „Ptaki zimą – ptaki w karmniku”.

       W ramach konkursu dzieci z klas 1 i 2 miały za zadanie wykonać pracę plastyczną a dzieci z klas 3 miały wykazać się zdolnościami literackim i napisać wiersz. W dniu 6 marca odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla autorów wyróżnionych prac. Nadleśniczy Maciej Taborski wspólnie z panią Dyrektor Agnieszką Łyszkiewicz wręczyli ufundowane przez nasze nadleśnictwo nagrody. W konkursie wzięło udział dwadzieścioro  dzieci z czego ósemka autorów zasłużyła na szczególne wyróżnienia. Nagrodą specjalną, dla całej szkoły była lornetka, która mamy nadzieje będzie długo służyła młodym przyrodnikom.

       Po uroczystości wręczenia nagród nasz pracownik Michał Makowski przeprowadził w formie zabawy prelekcję na temat „wiosny w świecie leśnych ptaków”. Przyznajemy że odgrywanie ról bielików, żurawi czy sikorek wypadło dzieciom bardzo dobrze i mamy nadzieję że przekazane w ten sposób informacje na długo pozostaną w pamięci młodych adeptów ornitologii.