Lista aktualności Lista aktualności

I edycja konkursu pt. "Przyjaciele Lasu"

W dniu 29.05.2017 r. odbyła się I edycja konkursu pt. „Przyjaciele lasu” organizowanego przez Zespół Edukacyjny nr 8 w Zielonej Górze, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zawady i Krępy oraz Nadleśnictwo Przytok.

       Konkurs był dedykowany dla uczniów przedszkoli z Zielonej Góry i okolic, a wzięło w nim udział 6 placówek. Formuła konkursu dopuszczała do startu po 6 przedstawicieli każdego przedszkola wraz z opiekunem. Przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą z zakresu funkcji lasu, budowy lasu, rozpoznawania gatunków drzew, grzybów i zwierząt, na 5 stanowiskach tematycznych. Na 3 z nich wiedzę sprawdzali leśnicy z Nadleśnictwa Przytok: Marcin Poczekaj, Mateusz Konopka oraz Bartosz Biegalski. Dodatkowo uczestnicy musieli sprawdzić się w konkurencji plastycznej oraz sportowej.

       Wszystkie drużyny wykazały się bardzo dużą wiedzą z tematyki związanej z lasem dlatego też o miejscach na podium decydował czas osiągnięty w konkurencji sportowej. Jury, w którym znalazł się przedstawiciel Nadleśnictwa Przytok Marcin Poczekaj, po weryfikacji kart punktacyjnych oraz porównaniu czasu osiągniętego w konkurencji sportowej, ogłosiło wyniki.

Laureatami I edycji konkursu zostali:

I miejsce: Miejskie Przedszkole Nr 44 w Zielonej Górze,

II miejsce: Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej nr 26 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Brzechwy (Przylep),

III miejsce: Gminne Publiczne Przedszkole z/s w Przylepie.

       Laureatom przekazano nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Przytok. Oprócz nagród dla dzieci zostały przygotowane dodatkowe nagrody dla placówek z których przyjechały zwycięskie drużyny. Nagrody wręczali dyrektor szkoły oraz przedstawiciel Nadleśnictwa Marcin Poczekaj.

       W imprezie wzięło udział blisko 80 osób, w tym ok. 60 przedszkolaków. Oprócz konkurencji konkursowych przygotowano również wiele atrakcji dla dzieci, które przyjechały kibicować swoim kolegom i koleżankom biorącym udział w konkursie. Przygotowano między innymi malowanie twarzy, gry i zabawy oraz rozdawano balony. Dzieci z miejscowego przedszkola zaprezentowały również przedstawienie o tematyce leśnej. Zadbano także o to aby nikt nie był głody. Wszyscy, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu byli bardzo zadowoleni. Organizatorzy zapowiedzieli kontynuację konkursu w przyszłym roku.