Lista aktualności Lista aktualności

Sadzenia lasu na terenie Nadleśnictwa w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno-promocyjnej pt.: „1000 drzew na minutę”

       W ramach akcji edukacyjno-promocyjnej pt.: „1000 drzew na minutę", polegającej na sadzeniu lasu z udziałem lokalnych społeczności, Nadleśnictwo Przytok zorganizowało szereg akcji sadzenia dla dzieci i młodzieży ze szkół oraz lokalnych społeczności.      

       W dniu 30.03.2017r. na terenie Leśnictwa Racula udział w sadzeniu wzięli uczniowie i opiekunowie Zespołu Szkół Specjalnych nr 1 w Zielonej Górze, którzy podczas 3 godzin sadzenia wysadzili ok 4 tys. sadzonek jednorocznej sosny. W tym samym miejscu w dniach 5,6,10,11.04.2017r. w akcji sadzenia uczestniczyli uczniowie i opiekunowie klas 4-6 Zespołu Edukacyjnego nr 4 w Zielonej Górze, którym udało się wysadzić łącznie około 7 tys. sadzonek jednorocznej sosny. Oprócz możliwości posadzenia własnego drzewka uczestnicy sadzenia mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy leśnika, trwale zrównoważonej gospodarki leśnej, zagrożeń dla ekosystemów leśnych oraz roli lasu, podczas prowadzonych przy ognisku prelekcji miejscowego leśniczego i podleśniczego.

          W ramach tej samej akcji w dniach 01.04. oraz 07.04. na terenie Leśnictwa Dąbrowa odbyły się akcje sadzenia dla dzieci i młodzieży. 01.04. pojawiły się dzieci z Przedszkola nr 38 w Zielonej Górze wraz z nauczycielami i rodzicami. Łącznie  w akcji sadzenia udział wzięło ok. 130 osób ( w tym 60 przedszkolaków oraz 70 osób dorosłych). Uczestnicy mieli okazję posadzić własne drzewko na specjalnie przygotowanej powierzchni. W trakcie spotkania uczestnicy mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat odnowienia lasu, ochrony i zagospodarowania lasu, zagrożeń dla środowiska leśnego oraz kilku informacji na temat pracy leśnika. Spotkanie zakończyło się ogniskiem oraz pokazem sprzętu gaśniczego będącego własnością Nadleśnictwa Przytok.

        07.04. w Leśnictwie Dąbrowa pojawili się uczniowie z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze, łącznie 58 osób (w tym 55 młodzieży i 3 nauczycieli). Każdy z uczestników przy pomocy kostura miał możliwość posadzenia sadzonek metodą „w szparkę". Do sadzenia zostały przeznaczone jednoroczne sadzonki sosny. Po zakończonym sadzeniu na uczestników czekało ognisko, na którym miejscowy leśniczy i podleśniczy opowiedzieli o odnowieniu lasu, zagrożeniach dla ekosystemów leśnych ze szczególnym uwzględnieniem wypalania traw i zaśmiecania lasów oraz przybliżyli codzienną pracę leśnika.