Program "Zanocuj w lesie" w Nadleśnictwie Przytok

Programu „Zanocuj w lesie” - Obszar Kiełpin

Lokalizacja naszego obszaru widoczna jest na mapie. Aplikację mBDL dla telefonów z Androidem można pobrać tu a dla tych z systemem iOS tutaj. Po wczytaniu mapy z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

  1. regulaminem korzystania z obszaru link
  2. przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem, mapa okresowego wstepu do lasu
  3. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
  4. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
  5. z czasowymi wyłączeniami /zmianami przebiegu szlaków
  6. w okresie jesiennym i zimowym, z terminami polowań zbiorowych, które są organizowane przez koła łowieckie Leśnik i Ostoja z Zielonej. Informacje o terminach polowań zbiorowych podawane są do publicznej wiadomości na stronach BIP własciwych urzędów miast i gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!  Więcej informacji znajdziesz na stronie PZŁ w Zielonej Górze.
  7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza [link do formularza] oraz przesłanie go na adres [link do adresu mailowego koordynatora] nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
  8. UWAGA: NA TERENIE OBSZARU DOPUSZCZONE JEST STOSOWANIE KUCHENEK GAZOWYCH W OKRESIE OD 1. PAŹDZIERNIKA DO 31. MARCA.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: michal.makowski@zielonagora.lasy.gov.pl

Nadleśnictwo Przytok przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie”, który powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety na temat programu "Zanocuj w lesie".